Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » новини » Дорога потребує ремонту, а не політичного гвалту!

Дорога потребує ремонту, а не політичного гвалту!

Закарпатську ділянку автошляху Н-09 «Мукачево – Рахів – Богородчани – Івано-Франківськ – Рогатин – Бібрка – Львів» у межах Закарпатської не ремонтували поточним і середнім ремонтом  кілька десятиліть. Стан дороги жахливий, що викликає обурення серед закарпатців. Днями уряд виділив на ремонти Н-09 перший транш у сумі 242 млн. грн.  

Проте, слід розуміти, що у 2016 році на ремонти найбільш уражених ділянок цієї закарпатської дороги було в виграно тендер компанією ТОВ «ПБС». Саме ця компанія отримала право ремонтувати Н-09. Проте, вказана компанія, вже після тендеру, вимагала підвищення суми контракту на виконання робіт, в інакшому випадку погрожувала розірванням договору. Приблизно це виглядало так: - «Ми готові працювати, але нас не влаштовують ціни за якими ми виграли тендер» Звісно, що й роботи на цих ділянках нею не проводилися.

В минулому році ПБС навіть подали позов до суду з проханням розірвати цю угоду, позаяк вважали, що подальше виконання домовленостей щодо ремонту дороги являється для них збитковим. На фото рішення суду від 4 листопада 2018 року.

Наприкінці  2018 року  САД надіслало у передбачений Законом термін компанії листа-повідомлення про припинення дії договору. У свою чергу компанія «ПБС» отримала листа але проігнорувала повідомлення.

Врешті договір з ПБС у відповідності до Закону було розірвано та оголошено нові тендера на ремонти Н-09 у 2019 році. Позицію САД підтримали також і у «Антимонопольному комітеті», куди також зверталася компанія ПБС.

Цієї суботи  на Н-09 в Іршавському районі розпочаті  післязимові роботи в рамках експлуатаційного утримання автошляху, на найбільш проблемних ділянках, де традиційний ямковий ремонт не вирішує проблеми водіїв. Саме тому, з метою забезпечення проїзду громадян, здійснено фрезерування уражених ямковістю ділянок. 

І лише  після оголошення переможців тендерних процедур (найближчим часом)  на Закарпатті розпочнеться поточний і середній ремонт автодороги Н-09.

В свою чергу власники компанії «ПБС» після отримання інформації про надходження в Закарпаття коштів в сумі 242 мільйонів гривень на ремонт автодороги Н-09 здійснили інформаційну атаку на САД за допомогою замовних публікацій на сайтах рідної Івано-Франківської області.

Облиште, панове: Дорога потребує ремонту, а не політичного ґвалту!