Стартує перший етап Глобального Тижня безпеки дорожнього руху

У Закарпатській області з 11 по 17 травня 2026 року розпочинається І етап щорічного Тижня безпеки дорожнього руху, що проходить у межах ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021–2030 років, проголошеного Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН А/74/L.86. Ініціатором заходу виступає Міністерство охорони здоров’я України.
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області традиційно та активно долучається до проведення Тижня, зосереджуючи увагу на безпеці автомобільних доріг загального користування державного значення.
Упродовж тижня фахівці Служби та залучені підрядні організації у межах делегованої компетентності забезпечать:
- обстеження ділянок доріг, зокрема поблизу закладів освіти, маршрутів руху шкільних автобусів, аварійно-небезпечних місць та підходів до залізничних переїздів;
- перевірку наявності та стану дорожніх знаків, розмітки, засобів організації дорожнього руху, зокрема попереджувальних знаків у місцях концентрації ДТП;
- оперативне усунення виявлених недоліків експлуатаційного утримання;
- реалізацію заходів із підвищення безпеки на залізничних переїздах — покращення видимості, оновлення знаків і розмітки;
- інформаційно-роз’яснювальну роботу серед учасників дорожнього руху щодо дотримання правил безпеки.
- ліквідація ділянок аварійної ямковості.
Окрему увагу буде приділено взаємодії з Національною поліцією, Укртрансбезпекою та іншими службами для підвищення ефективності контролю за дотриманням правил дорожнього руху та зниження аварійності.
ДОВІДКОВО: Тиждень безпеки дорожнього руху є важливою складовою виконання міжнародних зобов’язань України в межах Другого Десятиліття дій ООН з безпеки дорожнього руху. Його мета — зменшення на 50 % кількості смертей і травм унаслідок дорожньо-транспортних пригод до 2030 року, а також моделювання та формування культури безпечної поведінки серед усіх учасників дорожнього руху. Очікуваний ефект від проведення Тижня:
- Підвищення обізнаності та уваги до проблеми ДТП.
Попри наявність сучасних рішень у сфері безпеки дорожнього руху, ДТП залишаються однією з основних причин смертності молоді та значним навантаженням на систему охорони здоров’я. - Посилення міжвідомчої взаємодії.
До реалізації заходів залучаються дорожні служби, органи охорони здоров’я, освіти, місцевого самоврядування, правоохоронні органи та громадські організації. - Виконання міжнародних зобов’язань України.
Проведення Тижня сприяє досягненню глобальної мети — зменшенню смертності та травматизму внаслідок ДТП. - Формування культури безпечної поведінки.
Заходи, що проводяться у громадах та закладах освіти, сприяють підвищенню відповідальності пішоходів, водіїв і пасажирів та поступовій зміні поведінки учасників дорожнього руху.