Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » новини » Співпраця з Румунією: увага на відкритті нових пунктів пропуску

Співпраця з Румунією: увага на відкритті нових пунктів пропуску

Будівництво мосту через річку Тиса та відкриття пунктів пропуску з Румунією стали одними з ключових питань двосторонньої зустрічі з румунською стороною, в якій взяли участь керівники Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області. У Чернівцях відбулася двостороння зустріч щодо співпраці та розвитку прикордонної інфраструктури з Румунією за участі посадовців: заступника Міністра розвитку громад та територій України Сергія Деркача, Державного  секретаря Міністерства транспорту та інфраструктури Румунії Іонела Скріоштеяну, заступника Голови Державного агентства з відновлення та розвитку інфраструктури Романа Коменданта. Участь у ній взяли також голови Чернівецької та Закарпатської ОДА, а також керівники Служб відновлення у Чернівецькій, Закарпатській та Одеській областях. 

Закарпатська область наразі має два пункти пропуску з Румунією - «Солотвино» – «Сігету Мармацієй» та «Дякове» – «Халмеу». Тож на порядку денному було питання перспективи відкриття двох переходів «Яблунівка - Гута» та «Хижа – Тарна Маре» із облаштуванням тимчасовою інфраструктурою.

Серед основних тем, які піднімали з румунською стороною, було будівництво мосту через річку Тиса, що між населеними пунктами Біла Церква (Україна) та Сігету Мармацієй (Румунія), а також відкриття пункту пропуску у Білій Церкві.

Румунська сторона планує завершити будівництво мосту, пункту пропуску та прилеглої інфраструктури на своїй території вже до кінця поточного року. З українського боку ведеться робота по проектуванню та облаштуванню інфраструктури майбутнього пункту пропуску. Було домовлено про створення робочої групи по вирішенню технічних питань із залученням представників всіх відповідальних відомств. 

Також йшлось про єдиний пункт пропуску для вантажного транспорту «Дякове» – «Халмеу», а саме про збільшення його пропускної спроможності, що є одним з пріоритетів для обох країн.   

Відповідно до Стратегії розвитку та розбудови прикордонної інфраструктури з країнами Європейського Союзу та Республікою Молдова до 2030 року, у Закарпатській області передбачено побудова трьох нових пунктів пропуску та модернізація існуючих.