Державне агентство
відновлення та розвитку
інфраструктури України

» Прес-центр » новини » Ямковість на автодорозі М-06 у межах Закарпаття: який стан справ

Ямковість на автодорозі М-06 у межах Закарпаття: який стан справ

Підрядна організація ТОВ «ШБУ-77» ліквідувала ямковість окремих глибоких вибоїн на автодорозі М-06 «Київ-Чоп» і продовжує експлуатаційне утримання автошляхів. 

Зазначимо, що з підрядною організацією ТОВ «ШБУ-77» укладено договір, відповідно до якого підприємство зобовʼязується здійснювати роботи з усунення загрози безпечного проїзду автотранспорту.

Через суспільний резонанс, який склався довкола стану автодорги М-06, вважаємо за необхідне роз’яснити кілька ключових фактів:

– востаннє капітально ремонтували Київ -Чоп у 2005 році. Ще раз - 2005 рік;

– у 2018 році було виконано середній ремонт на кількох ділянках автошляху - вони нині в задовільному стані, ще у 2021 році були капітально відремонтовані кілька ділянок;

– ремонт основної траси області у 2022 році зірвало повномасштабне вторгнення.

– третя частина всіх коштів на експлуатаційне утримання у 2023 році всієї мережі витрачається тільки на М-06;

– за 10 місяців поточного року підрядні організації чотири рази виконували роботи з ямкового ремонту на різних ділянках дороги - ліквідовано 24 тис квадратних метрів ямковості.

Станом на сьогодні Служба відновлення проводить виключно експлуатаційне утримання дороги у межах доведеного фінансування.

 Ям менше не стає, а з приходом осені їх стає усе більше, зима теж додасть.

З початком повномасштабного вторгнення в рази збільшилося навантаження на автомобільні дороги краю - інтенсивність зросла в рази і нині становить до 34 тисяч автомобілів на добу, велика частина – вантажівки.

Усі обставини сукупно пояснюють стан автодороги М-06. Проблема та шляхи її вирішення неодноразово обговорювалися на спільних нарадах з керівництвом області. Маємо розуміти, що дороги та інфраструктура – то спільна відповідальність. Шукати ворогів в середині - зміцнювати зовнішнього ворога, який веде війну у всіх сферах, в економіці нашої країни зокрема.

Відтак сподіваємося на спільний шлях у вирішенні проблем краю, у тому числі й дорожніх. Разом переможемо!